• 06/20/2024
  Maisto papildai svorio metimui
  Svorio metimas yra sudėtingas procesas, į kurį įsitraukia daugybė kūno sistemų. Vis dėlto, tradicinis požiūris į svorio metimą, orientuotas tik į kalorijų suvartojimą, fizinį aktyvumą, bei tam tikrų papildų vartojimą. Tačiau vienas iš svarbiausių, bet dažnai nepakankamai įvertintas aspektas yra žarnyno mikroflora ir jos vaidmuo reguliuojant kūno svorį. Mokslininkai vis dažniau pripažįsta, kad žarnyno mikroflora gali turėti esminę įtaką mūsų metabolizmui, apetitui, energijos naudojimui ir net uždegiminiams procesams, kurie visi yra susiję su svorio reguliavimu. Tad kokie maisto papildai galėtų būti tinkamiausi svorio metimui?
  Skaityti →
 • 06/19/2024
  Mikrobiotos įtaka geležies įsisavinimui
  Žmogaus mikrobiota – tai milijardai mikroorganizmų, gyvenančių mūsų kūne, ypač žarnyne, kurie atlieka gyvybiškai svarbias funkcijas, nuo maisto medžiagų sintezės iki imuninės sistemos reguliavimo. Be to, vis daugiau kalbama apie žarnyno mikrofloros įtaką vitaminų ir mineralų įsisavinimui. Kaip žarnyno mikrobiota veikia geležies įsisavinimą ir kaip tai gali paveikti mūsų sveikatą?
  Skaityti →
 • 03/19/2024
  Kolagenas – kodėl svarbi molekulinė masė
  Kolageno molekulė yra gana didelė ir sudėtinga, todėl natūraliai suvartojant kolageną maisto produktais ar papildais, jo absorbcija būna ribota. Moksliniai tyrimai rodo, kad mažos molekulinės masės kolagenas (angl. low molecular weight collagen) yra kur kas geriau įsisavinamas žmogaus organizme. Mažos molekulinės masės kolagenas lengviau prasiskverbia pro žarnyno sienelę į kraujotaką, taip užtikrinant efektyvesnį jo patekimą į organizmo audinius, kur jis yra reikalingas – odą, sąnarius, kaulus. https://pubs.acs.org/doi/10.1021/jf9031487 https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29949889/
  Skaityti →
 • 09/29/2023
  Vaikas dažnai serga. Ar visada reikia stiprinti...
  Įsibėgėjęs ruduo daugumą įsuka į peršalimų ir įvairių ligų karuselę.  „Dažnai tėvai, vos pajutę pirmuosius simptomus ar išgirdę vaiką šniurkščiojant nosytę, ima save kaltinti: galbūt ir vėl nepakankamai sustiprino vaiko imunitetą, galbūt jis per mažai valgė daržovių, o gal vartojo neveiksmingus vitaminus“, – patirtimi dalijasi vaikų gydytoja dr. Indrė PLĖŠTYTĖ  ir priduria: imuniteto stiprinimas – ne visada teisinga išeitis.
  Skaityti →
 • 06/07/2021
  Japonų tradicijos, mokslas ir gamta
  Japonija visuomet garsėjo superinovatyviais sprendimais ir nepriekaištinga kokybe, bet ar japoniškas grožio pasaulis iš tiesų toks išskirtinis? O gal su japoniškais produktais asocijuojama precizika ir harmonija tėra mitas?
  Skaityti →
 • 06/07/2021
  Kolageno deficitas. Kas jį lemia?
  Įvairios, iš pirmo žvilgsnio visiškai nepanašios, organizmo ląstelės jungiamos vienu bendru jungiamojo audinio (JA) pavadinimu.
  Skaityti →
 • 06/07/2021
  Mikrobiotos reikšmė
  Visi norime atrasti tą vienintelį atsakymą, kodėl tiek daug žmonių nesijaučia sveikais, kodėl lėtinės ligos puola net ir pačius mažiausius, kodėl augantys vaikai vadinami „sveikų ligonių“ karta.
  Skaityti →
 • 05/06/2021
  tevu-darzelis.lt testuotojai rekomenduoja
  Mamų ir tėčių tinklapis www.tevu-darzelis.lt atrinko 12 testuotojų, kurie išbandė Dr.OHHIRA® Kampuku muilą su probiotikais, siekdami išsiaiškinti, kaip šis produktas veikia odos būklę, esant atopiniam dermatitui ir vystykliniam bėrimui. Mamos sako: muilas yra tiesiog muilas, bet tik ne tuomet, kai jis japoniškas シ.
  Skaityti →
 • 04/01/2021
  Skaidulinių medžiagų nauda organizmui
  Skaidulinėmis medžiagomis (jos dar vadinamos maistinėmis skaidulomis) vadinami angliavandeniai (polisacharidai), kurių yra augaliniuose produktuose ir kurių neskaldo žmogaus virškinimo fermentai. Skaidulines medžiagas skaldo storosios žarnos mikroflora.
  Skaityti →
 • 01/27/2021
  Kolageno funkcijos ir įsisavinimo mechanizmas
  Nors sakoma, jog raukšlės veide byloja apie žmogaus išmintį bei gyvenimo patirtį, vis dėlto nemažai žmonių, o ypatingai moterų, norėtų, jog bėgančio laiko požymiai būtų kuo mažiau pastebimi aplinkinių akiai. Ištisus šimtmečius žmonija svajojo atrasti priemonę nuo senėjimo arba bent jau nuo akivaizdžiausio požymio – odos raukšlių. Žymus alchemikas grafas Alessandro Cagliostro buvo įkalintas dėl to, kad jo sukurtas jaunystės eliksyras... buvo neveiksmingas.
  Skaityti →