Aktyvūs filtrai

HIALURONO RŪGŠTIS ODAI IR VEIDUI

Sveika, spindinti ir stangri veido oda – kiekvienos moters troškimas, kurio įgyvendinimas reikalauja ir laiko, ir pastangų. Jauname amžiuje užtenka minimalios priežiūros, tačiau vyresniame amžiuje veido odos priežiūrai derėtų skirti vis daugiau dėmesio. Kalbant apie vidinę odos drėgmę, būtina paminėti hialurono rūgštį, o renkantis grožį puoselėjančias priemones tikslinga šio ingrediento ieškoti produktų sudėtyje. Skysto hialurono papildai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgštis, naudingi ne tik išoriniam grožiui, bet ir judėjimo aparatui. Kas yra ši stebuklinga medžiaga – hialurono rūgštis – ir kodėl ja verta papildyti organizmą?

Kas yra geriamos hialurono kapsulės?

Tai – natūrali medžiaga, glikozaminglikanas, kurią organizmas gamina pats ir naudoja ją sąnariams sutepti bei audinių ir organų drėgmei užtikrinti. Žmogaus kūne hialurono rūgštis jungiasi su vandens molekulėmis ir tampa klampia medžiaga, panašia į gelį. 

Skysta hialurono rūgštis labiausiai paplitusi nerviniame, dengiamajame ir jungiamajame audiniuose, tačiau mažesniais kiekiais randama beveik visose organizmo ląstelėse.  Vidutinio sudėjimo žmogaus organizme būna apie 15 g hialurono rūgšties. 

Nuo maždaug 25-ųjų gyvenimo metų hialurono rūgšties sintezė organizme ima lėtėti ir tai gali turėti neigiamos įtakos tiek mūsų išvaizdai, tiek savijautai: veido oda sausėja, glemba ir įgauna pilkšvą atspalvį; ima varginti diskomfortas judėjimo aparate (darosi sunkiau judėti, jaučiamas sąnarių sustingimas, skausmas); vargina akių sausumas, jautrumas ir t.t. Tad hialurono kapsulės odai padeda užtikrinti šios medžiagos atsargas organizme.

Svarbu žinoti, kad organizme hialurono rūgštis veikia kartu su elastinu ir kolagenu, kurie kartu sukuria tvarią struktūrą tam, kad hialurono rūgštis galėtų atlikti savo darbą, t.y. aprūpinti drėgme organizmo audinius.

Kada rekomenduojama vartoti hialurono rūgšties vitaminus/papildus?

Maisto papildus su hialurono rūgštimi rekomenduojama vartoti vyresniems nei 25–erių amžiaus (nes būtent nuo šio amžiaus pradeda natūraliai lėtėti hialurono gamyba žmogaus organizme) žmonėms. Skysta hialuronas ypač rekomenduojama tiems, kurie:

Nori išsaugoti odos grožį bei jaunystę

Viena labiausiai vertinamų hialurono rūgšties savybių yra gebėjimas pritraukti drėgmę ir ją išlaikyti audinių ląstelėse. Būtent todėl grožio industrijoje hialurono rūgštis laikoma itin reikšmingu „žaidėju“, padedančiu išsaugoti odą sveiką ir elastingą. 

Deja, sulaukus 25-30 metų amžiaus, organizme pradeda trūkti hialurono rūgšties. Su amžiumi lėtėjanti hialurono sintezė bene labiausiai paveikia veido odą – ji tampa sausesnė, mažiau elastinga, dėl to išryškėja raukšlelės, prarandamas sveikas spindesys. Mažėjant hialurono rūgšties kiekiui organizme, daugelis moterų skundžiasi ne tik veido, bet ir viso kūno odos tonuso praradimu.  

Taip pat hialurono rūgštis „nesutaria“ su žalingu gyvenimo būdu – jos mažėjimą organizme spartina rūkymas, alkoholio vartojimas, lepinimasis saule, netinkama mityba ir pan.

Kuomet vaizdas veidrodyje nebedžiugina, verta ieškoti efektyvių priemonių, kurios padėtų ilgiau išlaikyti odos jaunystę ir užkirstų kelią ankstyviems senėjimo procesams. Kalbant apie geriamus skystus hialurono maisto papildus, kurių sudėtyje yra  hialurono rūgštis, tikslinga paminėti, jog maksimalų efektą užtikrins drauge su hialurono rūgštimi sudėtyje esančios kitos veikliosios medžiagos, pavyzdžiui, kolagenas su hialuronu ir elastinas.

Nori džiaugtis judėjimo laisve

Hialurono rūgštis yra pagrindinis sinovinio skysčio ir sąnario ertmę išklojančios membranos komponentas, o taip pat - svarbi kremzlinio audinio dalis. Hialurono rūgštis palaiko kremzlių elastingumą bei sąnarių paviršių slidumą. Tai tampa labai aktualu vyresniame amžiuje, kai ima mažėti sąnarių apsauginių skysčių klampumas, ko pasėkoje didėja mechaninė sąnario trintis ir pradeda varginti nemalonus diskomfortas. Profilaktika visada geriau nei gydymas, todėl vyresniame amžiuje praturtinti mitybą reikiamomis medžiagomis. Tam padėti gali aukštos kokybės hialurono papildai, pavyzdžiui geriamas kolagenas su hialurono rūgštimi ir elastinu.

Nuotraukoje: Judėjimo be skausmo mokyklos "The Biomechanics method" bei pilates mokytojas Deimantas Vaitkevičius

Dažnai keliauja lėktuvais

Dažni skrydžiai lėktuvu ypač neigiamai veikia veido odą: dėl vidinės ventiliacijos ir pasikeitusio oro drėgnumo lėktuvo viduje, dėl mažesnio nei įprastai išgeriamo vandens kiekio ji daug greičiau dehidratuoja, praranda šviežumą ir gaivumą. Tad geriama hialurono rūgštis turėtų rasti vietą dažnai keliaujančio kuprinėje.

Aktyviai sportuoja

Jei žmogaus organizme hialurono rūgšties yra pakankamai, galima džiaugtis elastingomis sausgyslėmis ir raiščiais, lanksčiu kūnu ir nevaržoma judėjimo laisve. Dažnos ir intensyvios treniruotės išties yra labai naudingos kūnui (stangrina kūną, stiprina raumenis, leidžia atsikratyti nereikalingų kilogramų ir t.t.), tačiau kartais gali priversti susidurti ir su tam tikru diskomfortu judėjimo aparate. Tam, kad šito pavyktų išvengti, verta pasirūpinti profilaktika „iš vidaus“. Tai padaryti padės hialurono rūgštis sportuojantiems, kurios dėka bus palaikomas kremzlinio audinio drėkinimas ir raiščių bei sausgyslių elastingumas.

Daug laiko praleidžia prie kompiuterio

Šiandien dauguma žmonių didžiąją dalį dienos praleidžia prie kompiuterio, o darbo diena dažnai trunka kur kas daugiau ilgiau nei 8 valandas. Nuolatinis darbas prie kompiuterio vargina akis, žiūrėdami į ekraną mes rečiau mirksime, o tai gali lemti akių išsausėjimą, padidėjusį jautrumą. Hialurono rūgštis akims yra ypač svarbi – ji apsaugo akis nuo išsausėjimo ir padeda užtikrinti reikiamą drėgmės kiekį, įtakojantį ragenos būklę. Maisto papildo forma vartojama hialurono rūgštis padeda palaikyti drėgmės balansą akies stiklakūnyje.

Turi jautrias dantenas

Gražia šypsena džiaugiamės ir gardžiu maistu mėgaujamės tuomet, kai mūsų dantenos yra visiškai sveikos. Vis tik daugybė veiksnių (dantų protezai, uždegimai ir kt.) lemia dantenų jautrumą, o kai kuriais atvejais - ir neigiamus išvaizdos pokyčius. Dantenose gausu kolageno ir hialurono rūgšties, šios dvi medžiagos lemia dantenų būklę, todėl jei žinote, kad Jūsų dantenos linkusios į jautrumą, kartas nuo karto pavartokite hialurono rūgšties maisto papildų forma. 

Ar hialurono rūgšties vitaminus galima gauti iš maisto produktų?

Nors hialurono rūgštis maisto produktuose iš tiesų randama, pavyzdžiui, špinatuose, burokėliuose, jautienoje, pupelėse, saldžiosiose bulvėse, vyšniose, su maistu gaunami šios medžiagos kiekiai yra labai maži. Todėl geriausiu pasirinkimu taps atsakingai vartojami hialurono rūgšties papildai. Hialurono rūgštis ir ją sudėtyje turintys kolageno papildai yra tie produktai, kuriuos vartojant profilaktiškai galėsite ilgiau džiaugtis gera savijauta bei puikia išvaizda.

Kodėl verta rinktis Dr.OHHIRA® formulę su hialurono rūgštimi?

Dr.OHHIRA® geriamo kolageno formulėje yra net 93% grynumo mažos molekulinės masės hialurono rūgšties, išgautos tausojančiu natūralios biofermentacijos būdu. 

Kuo mažesnė veikliųjų medžiagų molekulinė masė, tuo jos yra skvarbesnės, vadinasi, ir geriau pasisavinamos. Daugelio alternatyvių produktų kolageno molekulinė masė viršija 2000–3000 Da, o Dr.OHHIRA® formulėje esančio kolageno tripeptidų molekulinė masė yra vos 500 Da, o kolageno - ≤ 1000 Da, o hialurono rūgšties - ≤150 kDa. 

Unikalus Anti-Age TRIO® kompleksas iš kolageno, hialurono rūgšties ir elastino suteikia produktui išskirtinį konkurencinį pranašumą. Veikliosios medžiagos per kraujotakos sistemą pasiekia dermą, kurioje vyksta regeneraciniai procesai, todėl ir poveikis kur kas efektyvesnis, nei kremų ar kitų priemonių, išoriškai tepamų ant odos.

Be hialurono rūgšties Dr.OHHIRA® formulės sudėtyje yra kolageno tripeptidų, per kraujotaką pasiekiančių jungiamojo audinio ląsteles. Tokiu būdu kolageno tripeptidai „įdarbina“ patį organizmą daugiau ir efektyviau gaminti nuosavą kolageną. 

Kur galima įsigyti Dr.OHHIRA® papildo su hialurono rūgštimi?

Ieškote papildų, kuriuose būtų aukštos kokybės hialurono rūgštis? Pirkite internetu el.parduotuvėje ohhira.lt – tai patogu, paprasta ir greita. Jei užsakymą pateiksite iki 12:00 valandos, jau kitą darbo dieną kurjeris jį pristatys Jūsų nurodytu adresu.

El.parduotuvėje rasite produkto sudėtį, vartojimo rekomendacijas, kalogeno ir hialurono rūgties kainą bei ir vartotojų atsiliepimai apie hialurono rūgštį.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kam naudojama hialurono rūgštis? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Hialurono rūgštis pritraukia vandenį į organizmo ląsteles ir taip prisotina audinius drėgme; jos gausu sinoviniame skystyje, kuris "sutepa" sąnarius.

Kada rekomenduojama naudoti hialurono rūgštį? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Hialurono rūgštis rekomenduojama esant odos, akių sausumui, jaučiant nemalonų diskomfortą sąnariuose.

Kuo ypatinga hialurono rūgštis? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Hialurono rūgštis žmogaus kūne jungiasi su vandeniu ir tampa klampia medžiaga panašia į gelį. Ją organizmas naudoja sąnariams sutepti ir odos drėgmei užtikrinti.

Ar hialurono rūgštis gali sukelti šalutinį poveikį? keyboard_arrow_down keyboard_arrow_up

Jokie šalutiniai poveikiai hialurono rūgščiai nėra pastebėti.