Skaidulinės medžiagos
Maisto papildų rinkinys DR.OHHIRA® „Grožio sinergija“ ir lakštinė veido kaukė Mizuki – DOVANŲ
Maisto papildų rinkinys DR.OHHIRA® "Vasaros iššūkiams"
SKAIDULINĖS MEDŽIAGOS
Skaidulinės medžiagos (dar kartais vadinamos maistinėmis skaidulomis) – tai angliavandeniai (polisacharidai), kurių gausu augaliniuose produktuose ir kurių neskaldo žmogaus virškinimo fermentai. Šias medžiagas skaldo, perdirba ir virškina storosios žarnos mikrobiota.
Terminas ,,skaidulinės medžiagos“ pirmą kartą buvo pavartotas 1953 m. Hipsley apibūdinant maiste esančias augalų ląstelių sienelių dalis.
Skaidulinės medžiagos ne tik maitina gerąsias bakterijas, bet taip pat sukuria ir palaiko žarnyne palankią terpę joms gyventi ir daugintis.
Skaidulinės medžiagos skirstomos į tirpias ir netirpias, taip nurodant jų tirpumą vandenyje (pvz., tirpioms skaiduloms priskiriami pektinai, o netirpioms – celiuliozė). Jos taip pat gali būti skirstomos ir pagal jų cheminę sudėtį bei fiziologinį veikimą žmogaus organizme.
Europos maisto saugos tarnybos (European Food Safety Authority) ekspertai skaidulines medžiagas skirsto į šias grupes: nekrakmolingi polisacharidai, atsparūs oligosacharidai (frukto-oligosacharidai, galakto-oligosacharidai), atsparūs krakmolai.
Kodėl mums reikalingos maistinės skaidulos?
Maistinėms skaiduloms dažnai suteikiamas sveikatos sargų titulas ir jos tikrai nusipelnė šito vardo. Kaip rodo tyrimai, skaidulinės medžiagos saugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, mažina antrojo tipo cukrinio diabeto riziką, spartina medžiagų apykaitą, yra nepamainomos sklandžiai virškinimo sistemos veiklai, taip pat yra naudingos svorio reguliavimui. Skaidulinės medžiagos efektyviai spartina žarnyno peristaltiką, o tai padeda išvengti vidurių užkietėjimo.
Skaidulinių medžiagų poveikio sveikatai mokslinių tyrimų apžvalga
Žmogaus organizmui reikia suvartoti 20-30 g, t.y. ne mažiau kaip 12 g ir ne daugiau 32 g skaidulinių medžiagų per parą. Tačiau vartotojų tyrimai rodo, kad dėl nesubalansuotos mitybos daugelis žmonių nesuvartoja reikiamo kiekio skaidulų. Tokiu atveju mitybą skaidulomis papildyti gali padėti kokybiški maisto papildai, kuriuose yra skaidulinių medžiagų.
Kodėl Dr.OHHIRA® skaidulinės medžiagos – geriausias pasirinkimas Jums?
• Fermentuoto augalinio ekstrakto sudėtyje – natūraliai Japonijos gamtoje užaugę augalai, turtingi vitaminais ir mikroelementais: uogos ir vaisiai, daržovės, grybai, jūrų dumbliai. Skaidulinių medžiagų gausa ir įvairovė užtikrina, kad bus pasirūpinta maistu, tinkančiu skirtingoms bakterijų padermėms.
• Maistinės skaidulos 5 metus yra fermentuojamos natūralioje temperatūroje, nenaudojant terminio apdorojimo. Ilgą laiką trunkanti fermentacija ir brandinimas pakeičia augalinių ingredientų savybes, kas lemia gerą produkto toleravimą ir iki minimumo sumažina alergijų tikimybę.
• Ar bandėte kada sugirdyti vaikui kapsulę ar tabletę? Jei taip, tuomet žinote, jog tai gali tapti tikru iššūkiu, nes maži vaikai tiesiog dar negeba saugiai nuryti kapsulės ar tabletės, užgeriant vandeniu. Dr.OHHIRA® skaidulinės medžiagos yra tyrelės konsistencijos, tad jas labai paprasta sugirdyti vaikams ar net kūdikiams.
• Šios skaidulinės medžiagos idealiai tinka vegetarams ir veganams, nes produkto sudėtyje nėra jokių gyvūninės kilmės ingredientų.
• Dr.OHHIRA® skaidulinių medžiagų sudėtyje nėra glitimo, GMO bei pieno produktų, kurių kai kurie žmonės netoleruoja.
• Dr.OHHIRA® masitinės skaidulos pagreitina medžiagų apykaitą, todėl skaidulinės medžiagos puikiai tinka lieknėjimui.
Dr.OHHIRA® skaidulinės medžiagos – kur jų įsigyti?
Jei norite sulieknėti bei savo mitybą papildyti aukštos kokybės produktu, kurio sudėtyje būtų maistinių skaidulų gausa ir įvairovė, užsukite į el.parduotuvę ohhira.lt. Čia rasite griežčiausius kokybės reikalavimus atitinkančių maisto papildų. Perkant internetu taupote savo laiką, užsakymas pristatomas labai operatyviai, o el.parduotuvėje galite rasti ne tik išsamų produkto aprašymą, bet ir vartojusių žmonių atsiliepimus apie skaidulines medžiagas.
Skaidulinės medžiagos glaudžiai susijusios su palankiomis sąlygomis gerosioms bakterijoms žarnyne daugintis, tad jų nauda nenuginčijama. Jei norite savo organizmą papildyti skaidulinėmis medžiagomis, tarp Dr. Ohhira produktų rasite aukštos kokybės fermentuotą ekstraktą, kurio privalumus tikrai verta išbandyti.
Skaidulinių medžiagų darbas organizme
Šios medžiagos reikšmingos gerosioms bakterijoms: pirmiausia, jas maitina; antra, sukuria palankią terpę gerosioms bakterijoms žarnyne daugintis ir gyventi. Tad skaidulinės medžiagos itin reikšmingos sklandžiam žarnyno, virškinimo sistemos darbui.
Tačiau jų naudų spektras kur kas platesnis. Teigiama, jog skaidulinės medžiagos gali būti puikus įrankis siekiant mažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką, mažinti II tipo cukrinio diabeto riziką, taip pat paskatinti sparčiau veikti medžiagų apykaitą. Skaidulinių medžiagų nauda akcentuojama ir svorio kontrolės kontekste.
Tiesa, jei vargina vidurių užkietėjimas, skaidulinių medžiagų mišinys taip pat gali būti labai geras problemos sprendimas.
Teigiama, jog organizme stokojant šių medžiagų gali varginti tam tikri sveikatos sutrikimai. Jei su maistu negaunama pakankamai skaidulinių medžiagų, gali padidėti širdies ir kraujagyslių ligų, II tipo diabeto, net ir storosios žarnos vėžio rizika.
Viskas apie skaidulines medžiagas
Skaidulinės medžiagos – kas tai? Skaidulinėmis medžiagomis vadinami augalinės kilmės produktuose randami angliavandeniai, kurių žmogaus virškinimo fermentai neskaido, tačiau juos skaido ir perdirba bei suvirškina storosios žarnos mikrobiota. Labai dažnai jas galite išgirsti vadinant ir šiek tiek kitaip, pavyzdžiui, ląsteliena ar maistinėmis skaidulomis.
Skaidulinės medžiagos grupuojamos į dvi grupes:
- vandenyje tirpios, pavyzdžiui: pektinai, inulinas, guaro guma ar kt.;
- vandenyje netirpios, pavyzdžiui: ligninas, celiuliozė ar kt.
Kokie produktai turi daugiausia skaidulinių medžiagų?
Skaidulinės medžiagos maiste – ką geriausia rinktis? Kaip ir kitų vertingų organizmui medžiagų, geriausia skaidulų gauti su maistu. Turtingi skaidulinių medžiagų produktai yra riešutai, sėklos, vaisiai, uogos, avižų, kviečių sėlenos, dauguma daržovių. Puikūs skaidulinių medžiagų šaltiniai yra ir pilno grūdo duonos gaminiai, ankštiniai produktai. Verta įsidėmėti, kad skaidulų turi tik augalinės kilmės produktai! Tiesa, jei rinksitės iš minėtų, turėtumėte žinoti ir tai, jog geriau prioritetą teikti daržovėms, riešutams, sėkloms ir panašiems produktams, o rečiau rinktis vaisius, kurie, be skaidulų, turi ir daug cukraus.
Dažniausiai užduodami klausimai
Skaidulinės medžiagos - tai augalinės kilmės angliavandeniai, t.y. maistinė gerųjų žarnyno bakterijų medžiaga, padedanti joms greičiau įsitvirtinti žarnyne ir sudaranti geras sąlygas jų mitybai.
Skaidulinės medžiagos maitina, stiprina ir puoselėja individualiai žarnyno mikrobiotai priklausančias bakterijas ir sukurią joms palankią terpę žarnyne.
Skaidulinės medžiagos reikalingos tam, kad gerosios žarnyno bakterijos turėtų maistinių medžiagų ir galėtų tarpti bei daugintis žarnyne.
Moterims kasdien rekomenduojama suvartoti apie 25 g, o vyrams - apie 38 g skaidulų.