Į Dr.OHHIRA® probiotikų formulę įeinančios probiotinės bakterijos teikia maistines medžiagas gyvybiškai svarbias žmogaus sveikatai ir vystymuisi

Dr.Ross Pelton

Esminės maistinės medžiagos yra tos, kurių organizmas turi gauti nuolat, tačiau pats jų pasigaminti negali. Mokslas visada rėmėsi tuo, kad šias reikalingas maistines medžiagas žmogus gali gauti tik iš maisto produktų.

Tačiau dabar jau tampa aišku, kad žmogaus organizmas turi alternatyvų būdą, kaip gauti šių reikalingų maistinių medžiagų. Jas mūsų virškinamajame trakte gamina tam tikros probiotinės bakterijos.

Mokslininkai atranda, kad probiotinės bakterijos yra įstabios sudėtingos cheminės gamyklos. Mes kalbame apie junginius, kuriuos gamina probiotinės bakterijos, tai - postbiotiniai metabolitai (kai kur mokslinėje literatūroje dar vadinami bakteriniai metabolitai ar mikrobiniai metabolitai). Dabar jau žinoma, kad kai kurios mums reikalingiausios maistinės medžiagos yra postbiotiniai metabolitai, kuriuos mūsų virškinamajame trakte gamina įvairios probiotinių bakterijų padermės.

Visus B grupės vitaminus (B1, B2, B3, B5, B6, B12), folinę rūgštį ir biotiną gamina įvairios žarnyne esančios bifidobakterijų padermėsi ii iii. B grupės vitaminai yra ypatingai svarbios maistinės medžiagos, tarnaujančios kaip fermentų prekursoriai ar kofaktoriai, būtini tam, kad kiekvienoje žmogaus organizmo ląstelėje galėtų vykti gyvybiškai svarbios cheminės reakcijos.

B grupės vitaminų trūkumas dažniausiai pasireiškia šioms individų grupėms: paaugliai, sportuojantys paaugliai, nutukę ir vyresnio amžiaus žmonėsiv v. Paskutiniai atradimai, kad probiotinės bakterijos sintetina B grupės vitaminus, leidžia suprasti, kaip žmonės patenkina svarbiausių maistinių medžiagų poreikį.

Kitas įdomus faktas apie B grupės vitaminus gaminančias probiotines bakterijas yra tai, kad jos aktyviai bendradarbiauja tarpusavyje, keisdamosi B grupės vitaminais abipusei naudai ir išgyvenimui. Pavyzdžiui, probiotikų padermė A gamina vitaminą B12, o probiotikų padermė B sintetina vitaminą B6. Tam, kad išgyventų, abiem padermėms A ir B reikalingi vitaminai B6 ir B12. Todėl padermė A naudoja B6, kurį gamina padermė B, ir atvirkščiai, ir abi sėkmingai egzistuoja, palaikydamos šiuos simbiotinius santykiusvi.

2017 m. Japonijoje atliktas tyrimas parodė, kad Dr.OHHIRA® probiotikų formulės sudėtyje yra šie B grupės vitaminai: B2, B3, B6, biotinzas ir inozitolis. Taip pat nustatyta, kad Dr.OHHIRA® probiotikuose yra vitamino A, beta karotino, vitamino E ir mineralų: kalcio, geležies, magnio, mangano, fosforo, kalio, natrio ir cinko. Taigi, be Dr.OHHIRA®  formulėje esančių probiotikų ir prebiotinių medžiagų, tarnaujančių kaip maistas gerosioms žarnyno bakterijoms, joje yra ir postbiotinių metabolitų, tų gyvybiškai svarbių medžiagų, kurios padeda žmonėms patenkinti kasdienį maistinių medžiagų poreikį.

 

Šaltinis: https://essentialformulas.com/vitamin-producing-probiotic-bacteria/