Kolonoskopijos alina jūsų mikrobiomą ir silpnina imuninę sistemą

Ar gali padėti probiotikai ir postbiotiniai metabolitai?

www.naturalpharmacist.net

Norėčiau pradėti nuo to, kad man buvo didelė garbė būti vienu svarbiausių lektorių 2018 m. IACT (Tarptautinė cheminių tyrimų asociacija) konferencijoje Las Vegase. Iš pradžių šį straipsnį parašiau, norėdamas su gastroenterologais pasidalinti savo žiniomis, kokį trikdomąjį poveikį mikrobiomui sukelia kolonoskopijos ir paskatinti juos perduoti savo pacientams, kad yra itin svarbu prieš procedūrą ir po jos vartoti aukščiausios kokybės probiotikus.

Nors labai vertinu puikų darbą, kurį, siekdami sveikatos gerinimo tikslų, atlieka visi IACT hidrokolonoterapeutai, visgi žarnyno valymo procedūra sutrikdo mikrobiotą ir po jos būtina atstatyti žarnyno mikrofloros pusiausvyrą. Todėl šis straipsnis bus informatyvus tiek gastroenterologams, tiek hidrokoloterapiją atliekantiems specialistams. 

Šiandien mokslas pripažįsta, kad sveiko mikrobiomo palaikymas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, susijusių su sveikatos būkle.

 

Disbiozė = imuninė disfunkcija

Manoma, kad sveiką mikrobiomą sudaro maždaug 85–90% naudingų bakterijų ir tik 10–15% „blogų“ bakterijų. Disbiozė arba patogeninis mikrobiomas sukelia imuninės funkcijos sutrikimą, kuris padidina ligų atsiradimo riziką. Todėl kaskart, kai sutrinka sveiko mikrobiomo balansas, reikia nedelsiant imtis veiksmų, kad būtų atkurta gerųjų bakterijų ir postbiotinių metabolitų gausa ir įvairovė.

Iki šiol komerciniai probiotiniai produktai buvo laikomi geriausiu būdu atkurti sveiką mikrobiomą. Šiandien kai kurie mikrobiomo tyrimai rodo, kad tiesioginis organizmo aprūpinimas postbiotiniais metabolitais leidžia kur kas greičiau ir efektyviau atstatyti mikrobiomą. Postbiotiniai metabolitai - tai terminas, apibūdinantis platų spektrą sveikatą reguliuojančių junginių, kuriuos gerosios bakterijos gamina ir išskiria virškinamajame trakte, virškindamos ir fermentuodamos su mūsų valgomu maistu gautas skaidulines medžiagas.

Kolonoskopija yra visuotinai pripažįstama kaip tiksliausias kolorektalinio vėžio tyrimas, kuris leidžia aptikti vėžį ankstyvoje stadijoje ir tai gali išsaugoti gyvybę. Kolorektalinis vėžys yra 2-oji pagrindinė visų vėžinių susirgimų mirties priežastis JAV ir prognozuojama, kad 2019 metais nuo storosios žarnos vėžio mirs daugiau nei 50 000 amerikiečių. 50-75 metų suaugusiems paprastai rekomenduojama atlikti kolonoskopijos tyrimą kas 10 metų. Kiekvienais metais JAV atliekama apie 15 mln. kolonoskopijų.

Įrodyta, kad kolonoskopija yra saugi procedūra, kurią atlieka patyrę gydytojai. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad šalutiniai kolonoskopijos poveikiai pasireiškia kur kas dažniau, nei manyta. Daroma prielaida, kad kai kurie iš šių simptomų yra susiję su žarnyno mikrobiomo pokyčiais, atsirandančiais dėl žarnyno valymo procedūros prieš kolonoskopinį tyrimą.

 

Kolonoskopija sutrikdo mikrobiomą

Skausmas ir pilvo patinimas arba pilvo pūtimas yra dažniausiai pasitaikantys šalutiniai reiškiniai po kolonoskopijos. 2015 m. paskelbtame tyrime teigiama, kad 20% pacientų po kolonoskopijos patiria skausmą dvi dienas ar ilgiau. Dvigubai aklo placebu kontroliuojamo tyrimo metu nustatyta, kad po kolonoskopijos probiotikus vartojusiems pacientams skausmo laikotarpio trukmė sumažėjo 30%.

 

Padeda probiotikų vartojimas prieš kolonoskopiją

Kitame dvigubai aklame placebu kontroliuojamame tyrime dalyvavo 104 vidurių užkietėjimu skundęsi pacientai, kuriems prieš žarnyno paruošimo procedūrą kolonoskopiniam tyrimui buvo skiriami probiotikai. Probiotikų skyrimas prieš procedūrą lėmė efektyvesnį žarnyno valymą, pagerino žarnos gleivinės vizualizaciją kolonoskopijos metu ir palengvino žarnyno sutrikimo simptomus po kolonoskopijos.

 

Ilgalaikis mikrobiomo sutrikimas po žarnyno paruošimo procedūros prieš kolonoskopiją

Polietilenglikolis (PEG) yra vienas iš dažniausiai naudojamų preparatų, skirtų žarnyno valymui prieš kolonoskopiją. Buvo paimti išmatų mėginiai mikrobiomo analizei savaitė prieš kolonoskopiją, kolonoskopijos dieną po PEG žarnyno paruošimo procedūros pabaigos, ir vėl po 30 dienų. Rezultatai atskleidė, kad žarnyno valymas PEG sukėlė ilgalaikius mikrobiomo pokyčius. Praėjus mėnesiui buvo nustatyta, kad tyrimo dalyvių žarnyne ženkliai sumažėjo naudingų laktobakterijų padermių ir gerokai padaugėjo proteobakterijų bakterijų, galinčių sukelti viduriavimą.

 

Infekcijų tikimybė po kolonoskopijos yra 100 kartų didesnė nei anksčiau manyta

2018 m. gegužės 18 d. medicinos žurnale „GUT“ publikuoto tyrimo rezultatai parodė, kad infekcijų dažnis po ambulatorinės chirurgijos centruose atliktų kolonoskopijų buvo daugiau kaip 100 kartų aukštesnis, nei tikėtasi.

Ambulatorinės chirurgijos centrai yra ambulatorinės įstaigos, kuriose pacientams atliekamos nedidelės procedūros. Ambulatorinės chirurgijos centrai JAV gyvuoja maždaug keletą dešimtmečių, tačiau pastaraisiais metais jų populiarumas smarkiai išaugo, nes pacientai pradėjo ieškoti pigesnių ir patogesnių alternatyvų tradicinėms ligoninėms.

 

70% imuninės sistemos sukoncentruota virškinamajame trakte

Mokslininkai apskaičiavo, kad 70–80% organizmo imuninių ląstelių yra virškinimo trakte. Ši imuninės sistemos dalis yra sudėtingas ryšys ir sąveika tarp virškinamojo trakto gleivinėje esančių limfoidinių ląstelių, žarnyno bakterijų ir šių bakterijų gaminamų postbiotinių metabolitų.

 

Neatsisakykite kolonoskopijos

Kolonoskopija yra esminė ir dažnai gyvybę gelbstinti procedūra, padedanti gydytojams nustatyti kolorektalinį vėžį ankstyvojoje stadijoje ir taip sumažinti dėl jo ištinkančios mirties riziką.

Šio straipsnio tikslas nėra įbauginti ar atkalbėti žmones nuo kolonoskopijos. Greičiau jau šiuo straipsniu noriu paskatinti gastroenterologus ir plačiąją visuomenę imtis veiksmų sveiko mikrobiomo atkūrimui ir palaikymui po kolonoskopinio tyrimo. Straipsnyje minimi tyrimai atskleidžia, kad probiotikų vartojimas prieš kolonoskopiją ir po jos padeda sumažinti pašalinio poveikio pasireiškimo dažnumą ir stiprina imuninę sistemą, kas apsaugo nuo po kolonoskopijos kylančių infekcijų.

Greičiausias ir efektyviausias būdas atkurti sveiką mikrobiomą yra vartoti papildus, kurių sudėtyje yra probiotinių bakterijų ir postbiotinių metabolitų, pvz., Dr.OHHIRA® probiotikus. Jie gaminami naudojant 3-5 metus trunkančią natūralią fermentaciją, kurios metu probiotinės kultūros, dar prieš patekdamos į kapsulę, pagamina daugybę postbiotinių metabolitų.

2017 m. Japonijoje atliktas tyrimas parodė, kad Dr.OHHIRA® probiotikų sudėtyje yra daugiau kaip 400 postbiotinių metabolitų, kas juos išskiria iš kitų probiotinių produktų.

Šaltinis: https://essentialformulas.com/colonoscopies-upset-your-microbiome/