Dr.OHHIRA® geriamasis kolagenas – jaunystės eliksyras iš Japonijos

Sveikatos, grožio ir amžinos jaunystės šaltinio žmonės ieškojo visais laikais. Kokių tik stebuklų nesiūlė Babilono, Egipto, Graikijos, Japonijos, Kinijos žyniai ir gydytojai! Vėliau – Romos imperijos ir Renesanso laikotarpiu – Europos daktarai maišė, virė, šaldė, fermentavo įvairias augalines, gyvūnines ir mineralines medžiagas, bandydami sukurti gyvybės ir jaunystės eliksyrą. Buvo naudojami burtai, užkalbėjimai, slapti ritualai ir taip milžiniška paklausa sukūrė visą tyrinėjimo bei gamybos šaką. Savaime suprantama, tai padėjo vystytis atskiroms mokslo sritims ir medicinai.

Dabar jau esame gerokai pasistūmėję šioje srityje – žinome, kad sveikata, grožis ir jaunystė pirmiausia priklauso nuo jungiamojo audinio. Ši sąvoka apima iš pirmo žvilgsnio visiškai nepanašias organizmo struktūras. Kraujas, smegenų skystis ir kai kurios smegenų ląstelės, sausgyslės, sąnarinė kapsulė, sąnarių skystis, kremzlės, junginė, tarpslanksteliniai diskai, oda, raumeninio audinio dalys – visa tai vadiname jungiamuoju audiniu. Tačiau kas sieja tokias skirtingas struktūras?

Pirmiausia – kilmė. Embriono vidurinis gemalinis sluoksnis mezoderma, esantis tarp išorinio sluoksnio ektodermos ir vidinio – endodermos, evoliucionuoja į mezenchimą, kuri ir yra visų jungiamųjų ląstelių pirmtakas. Jungiamasis audinys sudaro viso organizmo atramą – karkasą ir išorinius dangalus, iš viso 85 proc. kūno masės. Jungiamasis audinys, be atraminės ir dengiamosios funkcijos (skeletas ir oda), dar atlieka maitinamąją funkciją – per kraują perneša organams deguonį ir biologines medžiagas, taip pat apsauginę ir medžiagų apykaitos reguliavimo funkciją, be to, jis vykdo termoreguliaciją, kovoja su infekcija ir yra atsakingas už imunitetą. Pagaliau visos šios iš pažiūros skirtingos ląstelės atlieka plastinę atkuriamąją funkciją, t. y. užgydo ligų ir traumų padarinius. Taigi būtent jungiamasis audinys nulemia kitų audinių (nervinio, epitelinio, raumeninio) funkcionavimą. Dėl jungiamojo audinio susidėvėjimo atsiranda senatvinių pakitimų, o dėl jo patologijos vystosi 90 proc. žmonių ligų.

Pagrindiniai jungiamojo audinio elementai yra įvairios ląstelės: fibroblastai, fibrocitai, miofibroblastai, makrofagai, putliosios ląstelės, adipocitai, melanocitai, adventicinės ląstelės ir kt. Svarbiausia ląstelė yra fibroblastas. Būtent čia gaminami svarbiausi organizmo baltymai – kolagenas ir elastinas, taip pat glikobaltymai ir glikozaminoglikanai. Kolagenas yra svarbiausias jungiamojo audinio komponentas, tačiau su amžiumi jo kiekis organizme mažėja. Nuo 25 metų prarandame po 1–2 proc. kolageno, 35 metų žmogus stokoja 15 proc., o 45 metų – net 30 proc. kolageno. Jautriausi kolageno deficitui yra antkaulis, sausgyslės, raiščiai, stiklakūnis, lęšiukas, tarpslanksteliniai diskai, oda. 

Kolagenas – kas tai ir kokie jo tipai?

Kolagenas – tai siūlo formos baltymas, sudarantis kolagenines skaidulas. Įvairioms organizmo struktūroms priklausantis kolagenas būna skirtingų tipų, iš kurių svarbiausi yra penki.

I tipas: oda, sausgyslės, kraujagyslės, organai, kaulai (organinės kaulo dalies pagrindinis komponentas).

II tipas: kremzlės (pagrindinė kremzlės sudedamoji dalis, tarpslanksteliniai diskai, ragena).

III tipas: tinklinis jungiamasis audinys (pagrindinė tinklinio audinio pluošto sudedamoji dalis), kartu randama su I tipo kolagenu.

IV tipas: formuojamas gleivinių audinio pagrindas.

V tipas: ląstelių paviršiai, plaukai, placenta. 

Kolageno nauda

90 proc. ligų yra tiesiogiai arba netiesiogiai susiję su įvairių tipų kolageno deficitu! Tad kyla natūralus poreikis kompensuoti šį trūkumą, siekiant ne tik stabdyti amžiaus nulemtus organizmo pokyčius, bet ir padėti gydyti tam tikras ligas. Odos senėjimas, regos nusilpimas, sąnarių sukaustymas, nugaros nuovargis nėra laikomi sunkia patologija, bet tai prastina fizinę ir psichologinę organizmo būklę. Kolageno yra gyvulių ir žuvų šaltienoje, želė, bet, norint iš jų įsisavinti reikšmingą kolageno kiekį, reikia suvalgyti dešimtis kilogramų šių maisto produktų. Todėl profilaktiniais ir gydomaisiais tikslais galima vartoti kolageno preparatus. Tiesa, čia susiduriama su esminėmis problemomis.

Didelės molekulinės masės gyvūninis kolagenas vargiai pasiekia reikiamas struktūras. Tarpslanksteliniai diskai, kitos atraminio aparato struktūros nemaitinamos krauju, jų gyvybingumą palaiko maisto medžiagų įsiurbimas iš aplinkinių audinių. Tad didelė įsisavinamo kolageno koncentracija audiniuose užtikrina gerą tų struktūrų būklę ir padeda sveikti jau ligos paveiktiems organams. Tai tinka ir kalbant apie kai kurias akių ligas, odos suglebimą, tarpslankstelinių diskų degeneraciją, sąnarių uždegimą.

Kokį kolageną vertėtų pasirinkti?

Taigi, kokį kolageną reikėtų rinktis? Pirmiausia – jūrinės kilmės. Daugybė mokslinių tyrimų įrodė, kad jūrinis kolagenas užtikrina aukštą įsisavinimo lygį. Antra sąlyga – kad natūraliame preparate būtų kuo įvairesnių tipų kolageno. Įsisavinimą užtikrina ir maža molekulinė kolageno masė (≤ 2 000 Da). Su maistu gaunamas kolagenas turi didelį molekulinį svorį, tad nėra labai vertingas. Dar viena sąlyga yra tripeptidinė kolageno struktūra. Šių reikalavimų neatitinka dauguma kolageno preparatų, kurių gausu viso pasaulio vaistinėse. Visgi tai rodo, kad kolagenas tikrai turi profilaktinį ir gydomąjį poveikį.

Dr.OHHIRA® geriamasis kolagenas

Pacientams rekomenduoju vartoti Japonijos mikrobiologo sukurtą Dr.OHHIRA® geriamąjį kolageną. Tai ypač mažos molekulinės masės kolageno ir kolageno tripeptidų preparatas, papildytas galingais antioksidantais. Preparato sudėtyje yra I, II ir III tipo kolageno, išgauto iš laisvai plaukiojančių jūrinių žuvų žvynų, kaulų ir odos. Šio preparato veiksmingumas įrodytas moksliniais tyrimais.

Dr.OHHIRA® kolageno sudėtyje taip pat yra dar vienas jungiamojo audinio baltymas – elastinas. Šis baltymas išgaunamas iš vandenyne sužvejotų menkių. Elastinas labai svarbus odos, plaučių, arterijų būklei. Kaip ir kolageno, elastino sintezė su amžiumi mažėja ir galiausiai išnyksta, tad elastino vartojimas kartu su kolagenu yra visiškai pagrįstas.

Kitas svarbus Dr.OHHIRA® geriamojo kolageno komponentas – tai hialurono rūgštis. Šios tepamosios medžiagos yra visuose audiniuose, daugiausia sąnariuose. Ji padeda išlaikyti drėgmę odoje, audiniuose ir tarpslanksteliniuose diskuose.

Sinerginis šių trijų medžiagų (kolageno, elastino ir hialurono), pavadintų ANTI-AGE TRIO® kompleksu, poveikis leidžia išlaikyti gerą daugumos organų būklę ir padeda gydant kai kurias jau prasidėjusias ligas.

Dr.OHHIRA® kolagenas yra unikalus produktas, vienoje formulėje sujungiantis keletą galingų antioksidantų, tokių kaip vitaminas C, kuris skatina kolageno gamybą organizme, ląstelėms energijos suteikiantis kofermentas Q10 (ubichinonas). Tūkstantmetė patirtis įrodė, kad organizmo senėjimą stabdo bičių pienelis, kurio biologiškai veiklių medžiagų taip pat yra Dr.OHHIRA® kolageno sudėtyje. Preparato unikalumą sustiprina penkerius metus natūraliai fermentuotas ekstraktas OM-X® iš uogų, vaisių, daržovių, grybų, jūrų dumblių. Jo gamybai naudojamos probiotinės bakterijos, kurios tiesiogiai lemia žarnyno būklę, imunitetą ir galvos smegenų tarpininkų – neuromediatorių – gamybą.

Dr.OHHIRA®: kolagenas - elastinas - hialuronas

Kompleksinis visų medžiagų poveikis suteikia Dr.OHHIRA® unikalių ypatybių gydant kai kurias ligas, o ypač didelę reikšmę preparatas turi ligų ir senėjimo prevencijai. Įvairiapusis preparato veikimas yra labai naudingas, juk niekas neprieštarautų, kad gydant, pavyzdžiui, tarpslankstelinio disko išsigaubimą, sukeliantį išvaržą, pagerėtų veido odos ar plaukų būklė.

Aukščiausios kokybės augalinė ir jūrinė žaliava užtikrina Dr.OHHIRA® geriamojo kolageno saugumą – iš praktikos galima pasakyti, kad preparatas nesukelia alergijų ar kitokių komplikacijų.

Pagrindinės Dr.OHHIRA® geriamojo kolageno indikacijos:

1) visų organų ir organizmo sistemų senėjimo profilaktika; 

2) pakitusios veido ir kitų kūno vietų odos būklės (raukšlės, paburkimas, elastingumo sumažėjimas, celiulitas) gerinimas ir pakitimų prevencija;

3) papildomas atraminio aparato (sąnarių, stuburo) patologijos gydymas ir profilaktika, esant padidintos rizikos grupėje;

4) kai kurių akių ligų (kataraktos, stiklakūnio drumsties) papildomas gydymas.

5) pagalba gydant arteriosklerozę;

6) papildomas kvėpavimo organų ligų gydymas;

7) virškinimo trakto funkcionavimo gerinimas dėl preparato sudėtyje esančių probiotinių kultūrų ir kitų biologiškai veiklių medžiagų.

Kaip vartoti geriamąjį Dr.OHHIRA® kolageną?

Dr.OHHIRA® geriamasis kolagenas turi būti vartojamas 30 minučių ar daugiau prieš valgį, praėjus 3 valandoms po valgymo. Vienas gydymo kursas yra 2–3 mėnesiai, kartojama kas pusę metų. Įprasta gydymo schema: preparato flakonėlio turinys išgeriamas 30 minučių prieš vakarienę, bet praėjus 3 valandoms po paskutinio užkandžiavimo. Tai atliekama 10 dienų, paskui dar 10 flakonėlių turinys geriamas kas 3 dienas.

Jaunystės eliksyras

Jūrinis kolagenas savaime yra naudingas gerai sveikatai ir išvaizdai palaikyti, o kombinuotas Dr.OHHIRA® kolagenas pelnytai gali būti vadinamas jaunystės eliksyru. Šis japoniškas kolagenas yra labai vertingas profilaktinis ir gydymą papildantis sudėtinis natūralus preparatas, galintis ir turintis rasti vietą kiekvieno savo sveikata, grožiu bei jaunatviškumu besirūpinančio žmogaus vaistinėlėje. 

Gydytojas neurologas dr. Jokūbas Fišas