Dr. Ross Pelton komentaras apie vidurių užkietėjimą

Vidurių užkietėjimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių sveikatos problemų, su kuriomis žmonės susiduria kasdien. Tai žinau, nes daugelį metų dirbau vaistinėse. Vaistininkai nuolat sulaukia klausimų, kaip kovoti su vidurių užkietėjimu. Beveik kiekvieną savaitę pacientai klausdavo manęs patarimo dėl nereceptinių vaistų, padėsiančių palengvinti vidurių užkietėjimą. 

Daugelį metų man atrodė, kad moterys dažniau nei vyrai kenčia nuo vidurių užkietėjimo. Dabar yra duomenų, patvirtinančių mano įsitikinimą. Didelės apimties 12 metų (1988–2003 m.) trukusiame tyrime 17,4 % apklaustųjų vargino lėtinis vidurių užkietėjimas. Šio tyrimo rezultatai taip pat atskleidė, kad iš jaunesnių nei 50 metų amžiaus asmenų, moterys dvigubai dažniau (18,3%) skundėsi lėtiniu vidurių užkietėjimu, palyginti su vyrais (9,2%).

Yra keletas medicininių dalykų, kurie gali sukelti tuštinimosi problemų, pvz., navikai, būklės, įtakojančios žarnyno nervų sistemą, pavyzdžiui, Parkinsono liga ir išsėtinė sklerozė, taip pat hormonų disbalansas, pavyzdžiuim hipotirozė, diabetas ir nėštumas.

Žemiau išvardytos vaistų kategorijos taip pat gali sukelti vidurių užkietėjimą: vaistai nuo skausmo, antacidiniai preparatai, kai kurie antidepresantai, kraujo spaudimo preparatai, kalcio ir geležies papildai bei savo sudėtyje antihistamino turintys medikamentai.

Tačiau daugeliu atvejų vidurių užkietėjimą sukelia netinkama mityba ir gyvenimo būdas, kuriuos galime lengvai koreguoti ir keisti. Būtent tai ir norėčiau aptarti šiame straipsnyje.

 

Dehidratacija: geriamojo vandens nepakankamumas yra viena iš labiausiai paplitusių vidurių užkietėjimo priežasčių. Išgerti stiklinę vandens kas valandą yra kur kas veiksmingiau, nei išgerti didesnį kiekį vandens vienu ypu.

 

Skaidulų trūkumas: Skaidulinės medžiagos yra tokios svarbios, kad jos turėtų būti pripažintos vienos iš pagrindinių maistinių medžiagų. Skaidulos yra angliavandeniai, esantys augalinės kilmės maisto produktuose. Jie sugeria vandenį, todėl išmatos būna pakankamai minkštos, galinčios lengvai slinkti žarnynu. Skaidulinės medžiagos taip pat yra svarbus veiksnys palaikant sveiką mikrobiomą, kadangi jos tarnauja kaip „maistas“, palaikantis gerųjų žarnyno bakterijų (probiotikų) augimą. Kalbant apie gerųjų bakterijų maitinimą, skaidulų įvairovė yra daug svarbesnė už pačių skaidulų kiekį. Žmonės turėtų stengtis kasdien valgyti kuo įvairesnių spalvų vaisių ir daržovių, o ne didelį kiekį vienos rūšies skaidulinių medžiagų turinčių maisto produktų.

 

Mano 8 minučių trukmės „Youtube“ vaizdo įrašas „Buzz salotos“ https://www.youtube.com/watch?v=IwEfAW70W2I&t=21s moko žmones, kaip taupant laiką pasigaminti didesnį salotų kiekį bei skatina reguliariai vartoti skaidulinėmis medžiagomis turtingą maistą, kuris skatina įvairesnį probiotinių bakterijų populiacijos augimą mūsų organizme.

 

 Judėjimo stoka: Amerikiečiai daug laiko praleidžia sėdėdami. Judėjimas į žarnyną siunčia signalus, stimuliuojančius peristaltiką ir norą tuštintis. Pritūpimai yra fizinio krūvio forma, kuria lengvai gali užsiimti beveik visi. Šis pratimas įtraukia užpakalio raumenis, kurie yra didžiausi jūsų kūno raumenys, ir taip pat verčia jus įtraukti pagrindinius pilvo raumenis, kas skatina tuštinimosi signalų pasireiškimą.

 

Disbiozė: Šis terminas reiškia sutrikusią pusiausvyrą tarp gerųjų ir blogųjų bakterijų virškinamajame trakte. Disbiozė sukelia tokius simptomus kaip dujų kaupimąsis ir pilvo pūtimas, skausmas, uždegimas, vidurių užkietėjimas ir/ar viduriavimas. Daugelis žmonių nesuvokia, kad disbiozė (reiškianti, kad yra per daug blogųjų bakterijų ir/arba nepakankamai gerųjų bakterijų), yra vienas iš labiausiai paplitusių žarnyno disfunkcijos veiksnių.

 

Jūsų žarnynas, jūsų mikrobiota, jūsų gerosios bakterijos,

100 trilijonų bakterijų, esančių jūsų žarnyno trakte,

dalyvauja reguliuojant visas žmogaus kūno funkcijas.

 

Klinikinis tyrimas:

Dr.OHHIRA® probiotikai padeda sėkmingai kovoti su vidurių užkietėjimu

Šio tyrimo rezultatai buvo pateikti 2017 m. liepos 19 d. 69-ajame Japonijos mitybos ir maisto mokslo draugijos metiniame susitikime. Tyrimo  pavadinimas:

 

Vidurių užkietėjimo problemų lengvinimas vartojant Dr.OHHIRA® fermentuotą augalinį ekstraktą

 

Šiame tyrime dalyvavo studentės moterys, turinčios medicininę vidurių užkietėjimo istoriją. Kontrolinė subjektų grupė buvo atitinkamo amžiaus studentės, neturinčios vidurių užkietėjimo istorijos. Abi moterų grupės vartojo Dr.OHHIRA® probiotikus.

 

REZULTATAI: Kaip parodyta toliau pateiktose diagramose, moterims, varginamoms vidurių užkietėjimo ženkliai suintensyvėjo tuštinimosi dažnis ir padidėjo išmatų. Šios pacientės taip pat pastebėjo pakitusį išmatų kvapą, formą ir spalvą bei ženklų palengvėjimą po tuštinimosi. Kontrolinėje grupėje Dr.OHHIRA® probiotikų vartojimas neturėjo pokyčių tuštinimosi dažniui ir pobūdžiui.

 

Tyrimo autoriai savo pastabose teigė, kad, remiantis šio tyrimo rezultatais, Dr.OHHIRA® probiotikų vartojimas palengvina vidurių užkietėjimą ir pagerina išmatų kokybę moterims, kenčiančioms vidurių užkietėjimo.

Šaltinis: https://essentialformulas.com/successful-treatment-for-constipation/