Dermatologai teigia, kad probiotikai gali padėti išspręsti odos problemas

Įrodyta, kad probiotikai, t.y. mūsų žarnyne gyvenančios „gerosios“ gyvybingos bakterijos, padeda palaikyti sveiką mikrobiotą ir sveiką imuninę sistemą, padeda kontroliuoti svorį bei gerinti psichinę sveikatą.

Niujorke dirbanti dermatologė ir knygos “The Beauty of Dirty Skin” autorė, daktarė Whitney Bowe, sako, kad yra ryšys tarp žarnyno sistemos ir sveikai atrodančios, spinduliuojančios odos. „Fox News“ studijoje ji ketina papasakoti, kaip šias naudingas bakterijas galime įtraukti į savo gyvenimą, kad gautume naudos tiek iš vidaus, tiek iš išorės.

„Naujausi tyrimai rodo, kad žarnynas ir oda yra glaudžiai susiję“, - teigia daktarė Whitney Bowe.

„Žmonės nesuvokia, kad savo organizme turime gyvų bakterijų, gyvenančių ant mūsų odos ir žarnyne, ir jei rastume būdą, kaip panaudoti šių mikroskopinių karių galią, galėtume pasiekti puikių rezultatų savo odai. Tai padėtų sutvarkyti tokius dalykus kaip aknė, egzema, priešlaikinis senėjimas ar odos vėžys.“

Savo knygoje Bowe rašo, kad mūsų žarnyno gyventojai (dar vadinami žarnyno flora), yra tikrų tikriausi darbiniai arkliai.

„Bakterijos padeda virškinti ir įsisavinti maistines medžiagas: be jų negalėtume efektyviai maitintis“, - teigia autorė.

Dermatologijos daktarė Whitney Bowe paaiškina ryšį tarp sveiko žarnyno ir švarios, spinduliuojančios odos.

„Kadangi žarnyno bakterijos gali kontroliuoti tam tikras imunines ląsteles ir padėti valdyti uždegiminius procesus organizme, žarnyną (įskaitant jo gyventojus) galime drąsiai vadinti didžiausiu mūsų imuninės sistemos organu. Galiausiai žarnyno bakterijos gali turėti įtakos bet kokios kilmės lėtiniams susirgimams, įskaitant ir dermatologinius“, - paaiškino ji. 

Pagal naują „Grand View Research, Inc.“ ataskaitą, pasaulinė odos priežiūros produktų rinka iki 2024 m. pasieks 177 mlrd. JAV dolerių. Bowe teigia, kad jos pacientai dažnai mano, jog turi išleisti krūvą pinigų brangiems kremams ir procedūroms, kad turėtų nepriekaištingą odą, tačiau tai labiau primena pleistro užklijavimą.“

„Jie nesuvokia situacijos iš esmės. Norint išspręsti bet kokią problemą, reikia pradėti nuo jos ištakų. Todėl pirmiausia turėtumėte pagalvoti apie tai, ką valgote ir kokią įtaką tai daro jūsų organizmui ir jūsų žarnyno sveikatai. Uždegimas žarnyne sukelia uždegiminę odos būklę.“

Bowe sako, kad kuomet pradedate vartoti probiotikus, kartu turite valgyti ir tam tikrus maisto produktus bei gėrimus, kad Jūsų bakterijos turėtų kuo maitintis, ir tik tada galvoti apie odos priežiūros priemones, jei norite išspręsti konkrečią odos problemą.

„Kalbant apie mitybą, turėtumėte valgyti daugiau tokių produktų, kaip jogurtas, kimči (tradicinis korėjietiškas valgis, gaminamas iš fermentuotų daržovių ir įvairių prieskonių), rauginti kopūstai, gurkšnoti kombučą (fermentuotą arbatą)“, sako Bowe. „Jeigu mėgstate glotnučius ar baltyminius kokteilius, produkto etiketėje ieškokite žodžio „fermentuotas“.

Kadangi mūsų žarnyne yra trilijonai bakterijų, skirtingos jų padermės gali įtakoti specifines sveikatos problemas. Galite ieškoti papildų, kurių sudėtyje yra tam tikrų bakterijų padermių, kurios labiausiai tinka vartoti esant aknei ar tokioms odos būklėms, kaip egzema, tačiau Bowe yra įsitikinusi, kad svarbiausias dalykas yra įvairovė.

„Mes visi žinome, kad kuo daugiau bakterijų padermių įtrauksime į savo mitybą ir odos priežiūrą, tuo bus geriau“, - sako dermatologė.

Probiotikų pramonė plečiasi į odos priežiūros priemonių sektorių. Nors moksliniai tyrimai apie išviršinio probiotikų naudojimo veiksmingumą vis dar yra „ankstyvos stadijos“ etape, Bowe pati išbandė ir patikrino tokius produktus, siekdama sužinoti, kurie jų iš tikrųjų veikia.

"Naudojant probiotikus išoriškai, jie ne tik sukuria apsauginę plėvelę ant odos, kuri užkerta kelią infekcijas sukeliantiems patogenams, bet kartu natūraliai drėkina odą ir padeda išlaikyti odos barjerą sveiką.“- sako ji.

Šaltinis: http://www.foxnews.com/health/2018/06/28/probiotics-can-help-clear-up-your-skin-problems-dermatologist-says.html