Tyrimai siūlo naują viltį sergantiems atopiniu dermatitu

Egzema yra labiausiai paplitusi ir „užsispyrusi“ odos liga pasaulyje, tačiau naujas tyrimas, kuriam vadovo Kolorado „Anschutz Medical Campus“ universiteto daktaras Donald Leung, siūlo sprendimą kovai su atopiniu dermatitu.

Kolorado klinikinių tyrimų ir mokslo instituto medicinos direktorius ir Vaikų alergijos ir imunologijos skyriaus vedėjas Dr. Leung, bendradarbiaudamas su Dr. Richard Gallo iš San Diego universiteto, tyrė kremą, praturtintą bakterijomis, kurios kovoja su paciento odoje esančiais patogenais.

„Naudingos bakterijos iš tikrųjų gamina natūralius antibiotikus, kurie naikina ant odos esančias patogenines bakterijas - auksinį stafilokoką (Staphylococcus aureus)“, - sako Leung. „Mes žinome, kad egzema sergantys pacientai neturi ant savo odos tinkamos mikrofloros, kuri slopintų auksinį stafilokoką. Mūsų tyrimai taip pat atskleidė, kad tokių pacientų odos imuninė sistema yra neveiksminga kovojant su šiuo patogenu.“

Tyrime dalyvaujantys pacientai du kartus per dieną naudojo probiotikais praturtintą kremą. Siekiant sužinoti, ar sumažėjo blogųjų bakterijų skaičius, buvo analizuojamas jų odos DNR. Šio tyrimo tikslas buvo pašalinti ant odos esančias patogenines bakterijas, naudojant kremą, kurio sudėtyje esančios probiotinės kultūros padeda atkurti natūralią odos mikroflorą, tarnaujančią kaip apsauginis barjeras nuo kenksmingų bakterijų.

Dr. Leung tyrinėja ir gydo atopinį dermatitą jau 30 metų. Juo serga 20 procentų vaikų ir 10 procentų suaugusiųjų. Nesant veiksmingo gydymo, pacientai susiduria su skausminga, niežtinčia ir dažnai patogenais apkrėsta oda. Dauguma šių pacientų turi stafilokokines infekcijas, kurias gydosi antibiotikais. Po antibiotikų vartojimo ant daugelio pacientų odos lieka antibiotikams atsparios bakterijos, kurios gali būti labai pavojingos.

„Pagalvokite apie gerąsias bakterijas, apie probiotikus odai“, - pataria Dr. Leung.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti keista - naudoti bakterijas odai, kuri dažnai kenčia nuo bakterinės infekcijos, tačiau tikimasi, kad būtent probiotinės kultūros (gerosios bakterijos) gali padėti atkurti sveiką mikroflorą ant egzema sergančių pacientų odos. Mokslininkai tikisi, kad kremo su probiotikais naudojimas pasiūlys ilgalaikį sprendimą, kai kitų gydymo būdų nepakanka.

Egzemos gydymui dažniausiai skiriami stiprūs antibiotikai, tačiau jie užmuša ne tik patogenus, bet ir gerąsias bakterijas. Sergantys egzema taip pat dažnai naudoja hormoninius kremus, tačiau pastarieji gali turėti sunkių šalutinių poveikių ir paprastai  pacientai negali jų toleruoti ilgą laiką.

Užbaigdamas Dr. Leung pabrėžia, kad išorinis gerųjų bakterijų naudojimas gali pagerinti odos būklę, atkurti sveiką odos mikrobiotą ir padėti žmonėms, sergantiems antibiotikams atspariomis stafilokokinėmis infekcijomis, tokiomis kaip MRSA (Meticilinui atsparus auksinis stafilokokas), kurių kiti gydymo būdai neveikia.

 

Šaltinis: https://www.news-medical.net/news/20180604/Study-offers-new-hope-for-people-with-atopic-dermatitis.aspx