Ar probiotikus vartoti kartu su antibiotikais, ar tik pabaigus antibiotikų kursą?

Manęs, kaip farmacininko, dažnai klausia: „Ar turėčiau vartoti probiotikus kartu su antibiotikais ar laukti, kol baigsiu antibiotikų kursą?“ - sako Dr. Ross Pelton.

Esu įsitikinęs, kad pabaigus antibiotikų kursą KIEKVIENAS turėtų vartoti aukštos kokybės probiotikus du kartus per dieną, ne trumpiau kaip 2-4 savaites. Į klausimą, ar probiotikus derėtų vartoti kartu su antibiotikais, atsakyti šiek tiek sudėtingiau, nes tai priklauso nuo to, kiek kartų per dieną geriami antibiotikai.

Kuomet probiotikai vartojami geriant antibiotikus, svarbiausia žinoti tai, kad probiotikai neturėtų būti vartojami tuo pačiu metu kaip antibiotikai. Aš rekomenduoju daryti 3-4 valandų pertrauką. Jeigu po antibiotikų išgėrimo nepadarysite bent kelių valandų pertraukos, patekusios į organizmą probiotinės bakterijos žus, o tai reiškia, kad jūs negausite jokios naudos ir pinigai bus išmesti į balą.

 

Mikrobiomo ekosistema

Mikrobiomo ekosistema yra ne tik bakterijos. Labai svarbi šios ekosistemos dalis - tai gausybė junginių, kuriuos gamina gerosios žarnyno bakterijos, fermentuodamos/virškindamos augalinės kilmės produktus, kuriuos mes valgome. Šie junginiai vadinami postbiotiniais metabolitais.

Jie nėra probiotinės bakterijos, tačiau jie kontroliuoja ir reguliuoja didelę dalį žmogaus biologijos ir įtakoja jo savijautą. Probiotinės bakterijos yra būtinos, nes jos yra tarsi fabrikai, gaminantys sveikatą reguliuojančius postbiotinius metabolitus.

 

Postbiotinių metabolitų nauda

Viena iš svarbiausių postbiotinių metabolitų klasių yra trumpos grandinės riebalų rūgštys (TGRR). Svarbiausios iš jų yra acetatas, propionatas ir butiratas. Dėl savo rūgštinės prigimties, TGRR mikrobiomo ekosistemoje sukuria švelniai rūgštinį pH, kuris yra optimalus gerųjų žarnyno bakterijų augimui ir proliferacijai, ir tuo pačiu metu nepalankus patologinių bakterijų augimui. TGRR taip pat pasižymi priešuždegiminiu aktyvumu, kuris uždegiminę virškinamojo trakto būseną padeda pakeisti į sveiką. Tai svarbu, nes jei žmogus vartoja antibiotikus žarnyno problemai gydyti, dažniausiai jo žarnyno būklė yra uždegiminė. 

Virškinimo traktą dengiančios ląstelės pasižymi greičiausia apykaita iš visų organizmo ląstelių. Naujausia atlikta 17 tyrimų meta-analizė parodė, kad vidutinis ląstelių atsinaujinimo greitis žmogaus žarnyne yra maždaug 3,5 dienos.

 

Atrask Dr.OHHIRA® skirtumą

Ypatingo gamybos proceso dėka Dr.OHHIRA® probiotikai tinka vartoti geriant antibiotikus. Dr.OHHIRA® probiotikai yra gaminami naudojant natūralią fermentaciją, kuri trunka nuo 3 iki 5 metų. Per šį ilgą laikotarpį probiotinės kultūros pagamina daugybę junginių, kuriuos paprastai žmogaus virškinimo trakte gamina gerosios bakterijos.

Pačios probiotinės bakterijos yra antrinės svarbos. Jos yra būtinos tik todėl, kad virškinimo trakte gamina tam tikrus junginius. Tai TGRR ir amino rūgštys bei daugybė kitų junginių, reguliuojančių virškinimą, kontroliuojančių imuninę sistemą, siunčiančių signalus į nervų sistemą ir įvairiais būdais komunikuojančių su kitomis ląstelėmis.

Vartojant Dr.OHHIRA® probiotikų kapsules iš tiesų gaunate keleriopą naudą. Be 12-os probiotinių kultūrų padermių kiekvienoje Dr.OHHIRA® kapsulėje jau yra daugybė naudingų junginių, kuriuos kiti probiotikai pradės gaminti tik tuomet, kai pateks į virškinimo traktą. Kadangi Dr.OHHIRA® probiotikų kapsulėje yra didelė dozė jau pagamintų įvairių postbiotinių metabolitų.

Šaltinis: https://essentialformulas.com/probiotics-during-or-after-antibiotics/